Psühhoteraapia

Minu poolt läbiviidava psühhoteraapia seansi aluseks on minade psühholoogia – Voice Dialogue ja hüpnoteraapia. Olen lõpetanud Freiburgi Psühhoteraapia Instituudi minade psühholoogia eriala ( Voice Dialogue – Psychology of Selves), SACH International transpersonaalse hüpnoteraapia – psühholoogia.

Psühhoteraapia seansiks tuleb aega varuda 1,5 tundi. Selle aja jooksul jõuad ära rääkida muret tekitava probleemi ja mina samal ajal püüan selgust saada mustritest ja korduvatest olukordadest. Väga oluline on alguses kaardistada olukord, koos paika panna fookus, kus suunas edasi liikuda ja oma osadega tuttavaks saamine. Iga seanss on erinev ja eriline, sest inimene on pidevas muutumises. Kui asjad paigutuvad oma kohtadele, tunneme rõõmu ja rahulolu elust enesest.

Infoks: Mõned isiksuse osad loovad meie jaoks probleemseid olukordi, samas teised suudavad neid lahendada. “Voice Dialogue” on aluseks võtnud Karl Jungi põhiideed, mis peegelduvad paljudes psühholoogia suundades – alustades transaktanalüüsist kuni psühhotrauma ja protsessuaalse teraapiani.

Varem olid tavapärased rahvuslikud ja religioossed traditsioonid, mis aitasid inimestel tunda end kindlalt. Oli vaja teha seda, mida oli vaja, vaatamata sellele, mida ma ise tahan teha. Need kindlad ettenähtud elu reeglid aitasid inimestel rohkem teineteisega kohaneda ja pisiasjadele mitte tähelepanu pöörata. Tookord vanemad valisid, kes lastest pidid omavahel abielluma, vanemad teadsid elu paremini. Nüüd on teistmoodi ja vanemate roll on väike. Iga noor arvab, et teab ise, mida on vaja teha. Ilma tarkade vanemate abita lapsed kohtuvad, armuvad, kuid kahjuks sageli läheb nii, et tekivad probleemid, lahutus. Selline on lihtsalt meie aja olukord, teha pole sellega midagi. Mida enam vanad patriarhaalsed sidemed inimeste vahel kaovad, seda enam suureneb psühholoogia ja psühhoteraapia roll. See hakkab arvatavasti tasapisi asendama traditsioonilisi kultuurilisi patriarhaalseid suhteid. See juhtub kogu planeedil. Kui paarkümmend aastat tagasi psühholoogid teadsid seda vähe, siis nüüd järjest rohkem. Et olla õnnelik, on vaja õnne õppida. Õnn ei ole selline taeva kingitus, et see jääb kogu eluks püsima, nagu kivi, mis on kunagi kingitud ja nüüd on. Kõik sünnib ja sureb, see puudutab absoluutselt kõike. Et õppida armastust ja õnne, tuleb seda õppida nagu üht õppetükki. Aga et seda õppida, tuleb tunda omaenda eripära. Mis omadused on mul rohkem avaldunud, kus on minu võimalused? Minu võimalused on nagu maapinda peidetud kuld – see tuleb üles leida.

Psühhoteraapia, isiksuse osade teraapia, seanss on kestvusega 1,5 tundi ja maksab 50.-