Psühhoteraapia

Psühhoteraapia seanss on  eelkõige kliendi kuulamine, peegeldamine ja sõnadega tervendamine. Põhialuseks on minade psühholoogia – Voice Dialogue ja hüpnoteraapia.

Psühhoteraapia seansiks tuleb aega varuda 1- 1,5 tundi. Selle aja jooksul jõuad ära rääkida muret tekitava probleemi ja mina samal ajal püüan selgust saada mustritest ja korduvatest olukordadest. Väga oluline on alguses kaardistada olukord, koos paika panna fookus, kus suunas edasi liikuda ja oma osadega tuttavaks saamine. Iga seanss on erinev ja eriline, sest inimene on pidevas muutumises. Kui asjad paigutuvad oma kohtadele, tunneme rõõmu ja rahulolu elust enesest.

Infoks: Mõned isiksuse osad loovad meie jaoks probleemseid olukordi, samas teised suudavad neid lahendada. “Voice Dialogue” on aluseks võtnud Karl Jungi põhiideed, mis peegelduvad paljudes psühholoogia suundades – alustades transaktanalüüsist kuni psühhotrauma ja protsessuaalse teraapiani.

Et olla õnnelik, on vaja õnne õppida. Õnn ei ole selline taeva kingitus, et see jääb kogu eluks püsima, nagu kivi, mis on kunagi kingitud ja nüüd on. Kõik sünnib ja sureb, see puudutab absoluutselt kõike. Et õppida armastust ja õnne, tuleb seda õppida nagu üht õppetükki. Aga et seda õppida, tuleb tunda omaenda eripära. Mis omadused on mul rohkem avaldunud, kus on minu võimalused? Minu võimalused on nagu maapinda peidetud kuld – see tuleb üles leida.

Olen lõpetanud Freiburgi Psühhoteraapia Instituudi minade psühholoogia eriala ( Voice Dialogue – Psychology of Selves), SACH International transpersonaalse hüpnoteraapia – psühholoogia.

Psühhoteraapia, isiksuse osade teraapia, seanss on kestvusega 1-1,5 tundi ja tasakaalupanus sõltub kulutatud ajast, mille saame eelnevalt kokku leppida.