Paariteraapia

Paariteraapia aluseks on Imago paariteraapia, kus kaks inimest saavad turvaliselt teineteise soovid ära kuulata ja ka rohkem mõistmist, läbi kuulamisoskuse.

Paariteraapiat vajavat paari võiks ilmestada järgnev näide:

Kohtuvad majanduslikult kindlustatud, edukas ärimees ja naine, kelle huvideks on iluteenused ja mood. Alguses on kõik ilus, kuid probleemid tekivad, sest naine ei saa aru, miks on mees kogu aeg tööl, tunneb ennast üksikuna ja mees ei saa aru, kuidas naine saab nii palju aega kulutada nn. tühistele teemadele, tunneb et teda kasutatakse ära.”

Sellel mehel on väljendunud domineerimisega seotud alamisiksused, et saavutada edu, leida koht elus, olla tugev; aga vähe arenenud alamisiksused, mis on seotud abituse, nõrkusega, kaitsetusega. Ja naisel vastupidi. Neil tekkis liit ja nad täiendasid teineteist. Aga kui nad edasi elasid, hakkas mees märkama, et need omadused, mida tal on maksimaalselt, millega ta on harjunud, neid naisel ei jätku. Samamoodi ei leia naine neid omadusi, millega ta kogu aeg on elanud, oma mehes. Koos elavate paaride, nende omaduste jõud, millega nad kooselu alustasid, hakkab vähenema ja nende meelest alternatiivi ei ole.

Tuleb püüelda selle poole, et ennast paremini tundma õppida, oma võimalusi, oma võimeid ja õppida vastastikku andma armastust ja õnne. Sellisest õppimisest on haaratud kumbki paarilisest ja iga paar koos. See protsess kestab mitte kuid, vaid aastaid, kiireid edusamme siin ei ole. Tekkivaid probleeme on hea arutada ja lahendada koos psühhoterapeudiga. Või nad tülitsevad, lähevad lahku ja on eluaeg solvunud.

Paariteraapia nõuab alati rohkem aega, kingi endale see aeg ja tule teraapiasse!