Mul on

https://www.facebook.com/Pille-Teearu-teraapiad-103682104973044

Mul on!
Elus edasiliikumise esimeseks vajalikuks aspektiks on kindel teadmine, mis mul on ja kus ma hetkel asun. Millised on minu võimalikud ressursid ja millele ma saan toetuda.
Ressursid on inimese võimalused, potentsiaal, mida ta kas teab või veel ei tea, asjad ja tegevused, mis meid toetavad. Sa võid lausa sellest nimekirja endale teha, et muutuste perioodil endaga paremini toime tulla, sest sul on need ressursid!
Iga muutus on vaja ette valmistada. Mul on kindlasti huumorimeel ja kujutlusvõime ja ka oskus seda kasutada. Märkmik, mis on kogu aeg käepärast, sinna saab kirjutada üles enda mõtteid ja inspiratsiooni välgatusi, et ei ununeks ja ei koormaks mälu. Tihti alguses ei teagi, mis selle kirjutisega peale hakata, kuid hiljem üle lugedes, saab sellest meie kogemuste jada sellisel kujul, nagu nad siis olid, mitte nagu ma mäletan täna. Sellel kõigel on terapeutiline toime, et kui ma siis sain hakkama, olles palju noorem, siis ma saan ka täna hakkama, kui mul on rohkem elukogemust toetamas mind.
Parim ressurss on aeg – siin ja praegu. Siia saab tuua kogemusi minevikust ja tulevikust, saad ka ringi mängida, missugune on see kogemus siis, kui oleksid kasutanud tänaseid teadmisi ja võimalusi. 2020 aasta jooksul oli meil kõigil aega teha inventuuri ja väga paljud hakkasid kasutama oma ressursse, kes otsis uue töö, või leidis uue hobi, mis just sellesse aastasse sobis. Mulle meeldib aasta lõppedes sellist inventuuri teha, et saada aru, mis asjad tulevad kaasa ja mis mitte uude aastasse. Ja asjad on kõik füüsilised asjad ja ka mõtted, meenutused, emotsioonid. Uus aasta on puhas ruum, kuhu uuesti hakkame asju koguma, uusi kogemusi looma. See protsess on nagu kolimine, sorteerin asju, mõned asjad lähevad prügikasti, mõned taaskasutusse, mõned teistele omanikele tagasi, palju asju võtan ikka kaasa ka, ja uues kohas, ehk uuel aastal, ma tean üsna hästi, mis mul on.
Mul on teadmine. Mul on vabadus ja kohustused. Mida täpsemalt ma nad sõnastan, seda kergem on nende vahel liikuda.