Ma teenin

Ma teenin!
Ma teenin – annab palju mõtteainet! Ma teenin ehk ma pean, selles puudub vabadus ja puudub teadlikkus, aga on rohkelt emotsioone. Emotsioonidega olen tegelenud pikalt ja põhjalikult, see on klienditöö peamine asi, millega inimesed ise toime ei tule.
Kas ma olen emotsioon või olen emotsioonide teenistuses?
Miks just see emotsioon paneb mind niimoodi käituma või miks ma alati niimoodi mõtlen?
Kas emotsioonid on kujundanud minu olemuse ja nüüd ma peangi niimoodi käituma ja mõtlema?
Me usume oma emotsioone ja mõtteid, oleme nende teenistuses, nende poolt mõjutatud. Usume, automaatselt usume, aga ei tea ja küsimusi ka ei küsi!
Tõde võib olla, et paljud emotsioonid, hirmud ja foobiad on meil juba kaasa sündinud. Näiteks kui lapseootel naine ehmatab või paaniliselt kardab midagi ja raseduse ajal see ehmatus ilmneb, siis mõjutab see ka veel sündimata last. Meie ebamäärane hirm või foobia millegi suhtes võiski siis välja areneda ja me isegi ei tea, miks me midagi kardame või väldime. Laps õpib läbi jäljendamise ja nii me jäljendame oma ema ja isa käitumist, sest me oleme seda näinud ja me ei teagi teist võimalust. Oleme lojaalsed, enne kui ei hakka märkama, kes olen mina ise!
Vahel on negatiivse emotsiooni põhjus sootuks imelik, see tuleb igavusest, saamatusest. Kui on vaja tunda ennast tähtsana, siis mõeldakse välja erilisi häireid. Inimene ise loob endale probleemi, et saada hoolitsust, millest puudust tuntakse, sest haige eest ju ikka hoolitsetakse. Kui sul on kõik hästi, siis ei pööra keegi sulle tähelepanu, seetõttu vajad sa probleemi, et sind ikka tõsiselt võetaks. Sellise ärevuse ja emotsioonide teenistuses olemise saad ainult sina ise lõpetada. Küsi endalt, millal see algas, mis siis juhtus su elus ja kui kaua sa kavatsed niimoodi veel jätkata, äkki oleks mõistlik abi otsida?
Vaid väga tähelepanelik inimene enda suhtes suudab eristada, mis teda mõjutab. Kui hakkame märkama, siis märkamises oleme vaatlejad, mitte reageerijad ja nii saame ehk jälile, millise emotsiooni teenistuses me oleme.
Küsimusi on palju ja küsida tuleb, sest läbi küsimuste saame ka vastused! Samas küsija peab alati olema valmis ka vastuseks ja enamasti on küsimuses juba vastus sees! Hakka tajuma oma keha, mõtteid ja emotsioone eraldiseisvatena enda minast. Saa endaga tuttavaks, siis kaob ka surve sellelt sõnapaarilt, ma teenin.
Loodus on alati toeks ja juba see, et tõusid ja läksid õue, aitab väga palju.