Ma loon

Ma loon!
Lõppude lõpuks on igaühe enda valik, kas ta loob harmooniat või kaost, kui hakkame hinnangut andma ehk kommenteerima, siis loome sellega suhtumise, kas siis negatiivse või positiivse.
Millegi loomiseks ja muutmiseks on vaja omada võimet edasi liikuda, paigal seistes ei juhtu midagi ja ei ole loomingut. Mis ja kuidas maailm muutub, saad teada vaid teel olles. Eelkõige võta kasutusele oma lapselik uudishimu ja märkamine, keskendu ja tee asju lapseliku rõõmu ja ehedusega, teretades kõiki ja kõike, kes või mis, teekonnal vastu tuleb. Kõik see on elav ja käesolevas hetkes koos sinuga.
Loomise takistuseks saab vaid olla suure minevikukoorma kaasa vedamine ja selle kaudu tulevikust mõtlemine, loomine. Meie endi mõtted ei paku uusi ideid, vaja on mõtetest vabaneda, luua ruumi enda ja mõtete vahele. See on oskus, mida tuleb harjutada.
Mida praktilisemate asjadega sa tegeled, seda suurem võimalus on reaalselt midagi luua. Parimad ideed võivad tulla jalutades, koristades, st väga praktiliste tegevuste kaudu.
Küsi, kui sa ei tea, küsi küsimusi endalt ja teistelt. Hea ja halb küsimus, suletud ja avatud küsimus, pane tähele, mis tegelikult vastuse annab? Näide suletud küsimuse kohta: „Oled sa õnnelik oma abielus?“ Vastus ei pruugi olla tõene, põhineb emotsioonidel. Selle asemel saad küsida avatud küsimusena: „ Mida sa soovid parandada või muuta?“ Aitab märgata, keskenduda, kuidas sa seda teeksid, mis on selle mõtte taga. Veel avatud küsimusi: „Mida soovid oma suhtes parandada?“, „Mida soovid oma töös parandada?“
Sul on alati õigus nõuda parimat, aga selleks on vaja teada oma vajadusi ja siis saad hakata looma, hoides fookuse ja tähelepanu sellel, mida päriselt vajad.
Palju tarku raamatuid õpetavad kuidas luua. Jällegi, valik on Sinu, kas Sa loed selle kohta või teed midagi praktiliselt. Vahel vajame vaid väikest toetust või tõuget teiselt inimeselt, et saaks uuesti liikuma hakata.
Jah, jaa! Ma olen loonud!
Peale mõningast eemalolekut olen taas kohal – Tallinnas, Veerenni 55, ootan vanu ja uusi kliente!
Kasutage seda võimalust ja andke oma soovist teada, ajad täituvad kiirelt!