Heliteraapia

Alustan heliteraapia seansi tutvustamist kliendi tagasisidega: “See kogemus oli oluliselt parem, kui ma kuidagi oleks osanud oodata. Muusika minu sees, keha kui muusikaline instrument…minu keha räägib ja laulab.”

Helid on üks võimsamaid ravivahendeid ning nende ravivat ja korrastatavat mõju tasakaalu saavutamiseks on kasutatud läbi aegade. Usk helide tervendavasse jõusse on olnud tihedalt seotud arusaamadega haigusest ja tervenemisest. Haiguste ja tervise tagamaade selgemaks saamisel on heliteraapia peamiseks rõhuasetuseks saanud haiguste ennetamine ja tervise edendamine.

HELID + TAHE = TERVENEMINE

Helid ümbritsevad meid igal pool ja mõjutavad olenemata meie tahtest, nii harmoniseerivalt kui ka hävitavalt (näiteks riidlemine ja enamus TV-st tulevaid helisid). Algelementidest on heli seotud eetriga, eeter omakorda loob ruumi. Seega muudab heli ruumi omadusi meis ja meie ümber. Kui kasutada täpselt välja toonitud kõlasid ehk võnkesagedust ja helidele lisada inimese tahe ehk energia, siis saab toimuda tervenemine lihtsalt ja kergelt. Heli loob resonantsi inimorganismiga, tasakaalustades ja puhastades rakke ning rahustades tundeid ja mõtteid. Varasemalt kehasse blokeerunud emotsioonid vallanduvad ning vabanenud energia loob sisemise rahu. Tasakaalustunud seisundis on inimorganism võimeline ennast ise ravima, taastuvad nii keha kui hing.

Heliteraapia, milles kasutatakse tšakrafoni ja helitoru, elavdab inimkeha lihaseid, liigeseid ja siseorganeid ning tugevdab immuunsüsteemi. Helilained puhastavad aurat ja vabastavad rasket energiat. Heli võimaldab blokeerunud energial taas vabalt voolata, taastades sisemist rahu ja tasakaalu. Need toonid on sügavalt lõõgastavad ja noorendavad, ülemhelid aktiveerivad iga aatomi teie kehas. Heliteraapia on kasulik kõigile, sest aeg-ajalt toimub energiakeskustes ehk tšakrates ikka blokeeringuid ja tasakaalust väljumist.

Heliteraapiat võiks soovitada järgmiste probleemide korral:
– peavalu, migreen;
– liigese- ja lihasvalu, seljavalu;
– kõrge vererõhk (stabiliseerib vererõhku);
– hirmud, rahutus, unetus;
– krooniline väsimus ja ärrituvus;
– stress ja selle tagajärjed;
– nõrk vastupanuvõime infektsioonide suhtes;
– kõrvade tinnitus, tasakaaluhäired, jne.

Parimate tulemuste saavutamiseks on soovitav teha läbi kuur, mis koosneb kuni 10st seansist. Seansi kestvus on 30 – 45 minutit ja tasu selle eest 40.-.

Seansil käinud kliendid on öelnud, et heliteraapia meenutab kogemust, mis saadakse vabastaval hingamisel, kuid on tõhusam ja meeldivam. Tervenemine toimub justkui iseenesest ning mõte, et ka minul võib olla hea tervis, muutub täiesti arusaadavaks. Lähtudes sellest, et haigus, või häire piirab inimese tegutsemisvabadust, on heliteraapia eesmärgiks uute tegutsemisvõimaluste otsimine, oma sisemiste ressursside arendamine. Tasakaalustunud inimene on vaba ja valmis looma ise endale tulevikku, millest ta on alati unistanud.

Candace B. Pert on oma raamatus „Kõik, mida on vaja teada, et tunda end jumalikult“ kirjutanud muusika tervendavast mõjust järgmist:
„Muusika, mis on kindlat mustrit järgiv vibratsioon, resoneerub otse retseptoritega, toimides samamoodi nagu ravim. Nootide vibratsioon erutab retseptorit ja käivitab rakutegevused, mõjutades otseselt emotsioonimolekule ning täidab need energiaga, paneb kehamahlad liikuma. Need molekulid ei vibreeri mitte üksnes selleks, et põhjustada kogu kehas muutusi, nad ka kuulevad üksteist rakukommunikatsiooni psühhosomaatilise võrgustiku abil. Niisiis ei kuule me mitte ainult kõrvadega, vaid ka iga viimase kui retseptoriga igal kehameele rakul. Me sõna otseses mõttes koosneme muusikast“