ARMUKADEDUS

Mees ja naine moodustavad pere. Kui naine/mees hoiab oma sõbrannade/sõprade poole ja seab need esikohale, siis tunneb teine pool armukadedust. Ta ei ole kindel, et armastust jagub talle. Hirm, et mind ei armastata, võtab võimust. Hirm tekitab kasvades viha ja selline inimene hävitab ennast ja teisi. Selles olekus hakkab mees naist keelama ja naine meest, tekib võimuvõitlus. Armukadedus tegutseb põhimõttel, kui ise ei saa, siis ärgu teistel ka olgu.

Turvalisus on omavahelise sideme saavutamise eeldus. Kaks inimest ei saa end teineteisega siduda, kui nad kaitsevad ennast negatiivsuse vastu ja suruvad endas alla mahajätmise hirmu. Eesmärk pole alla suruda tundeid, mis on negatiivsete mõtete ja käitumise taga, vaid tuua need päevavalgele ja näha neid niisugustena, nagu nad tegelikult on. Teie ettekujutus suhtest, teie isiklik kujutlus sügavast rahuldust pakkuvast armastussuhtest, võib olla erinev. Kui teadvustame selle ja seda ka partneriga jagame, siis näeme asju, mis väga hästi klapivad ja need on suhte tugevused. Ja mis tekitavad konflikte, nendega püüdke vaadata, kas leiate kompromisse, mis rahuldab mõlemaid. Kui partnerid omavahel ei räägi mida nad tahavad ja teist pidevalt kritiseerivaad, siis pole imestada, et armastus ja koostöövaim kaovad.

Lahenduseks ongi teadlikkus, sest teadliku partnerluse puhul mõistad, et hea suhe nõuab pühendumist, distsipliini ja julgust kasvada ning muutuda. See kehtib nii suhte alguses, kui ka kogu suhte ajal, kuni surm meid lahutab!