Ajakiri “Tervendaja” mai 2018

Artikkel minu tegemistest ja vaadetest teraapiatööle.

„Tänase päeva seisukohast ja vaadates oma psühhoteraapia kliente, siis on nad juba väga targad. Palju on raamatuid, ma isegi olen kirjutanud kaks: „Tunneme tundeid“ ja „Õnne ja edu teejuht“, kust ammutada teadmisi. Loe palju sa loed, aga tasakaalu ja rahulolu pole. Vaja on midagi enamat, lausa raku tasandil tervendust, ja muusika on just see, mis saab mõjutada inimese tervenemist,“ ütleb terapeut.

Oluline on tervendajate massist eristuda. 

Igal aastal koolitatakse välja kümneid ja kümneid terapeute, lisaks veel kõik sünnipärased tervendajad ja nõustajad, keda tuleb aina juurde iga päevaga. Pille sõnul on väga oluline sellest massist eristuda. Pillidega mängimine pakub talle suurt huvi, kuna iga inimesega avastab ta uut nähtamatut maailma.

„Iga inimese unikaalsus on suur väärtus. Minu juurde tulles inimene juba teab, mille poolest ma terapeudina teistest eristun ja tal on võimalus kogeda midagi, mida ta veel pole proovinud. Ma ei luba tervendust täpsetele probleemidele; ma luban, et kui tulla ilma ootusteta, siis saab siit palju rohkem. Saad kuulata iseenda kooskõla, seda sünkroniseerida. Pole vaja teada muusikast midagi, muusika ja helid ise teavad, mida sa vajad ja kuhu on vaja tuua tasakaalu,“ selgitab Pille.

Ta lisab, et terapeut peab ise kogu protsessist huvituma ja olema loominguline. Diplomid läbitud psühhoteraapiate kohta, mida Pillel on terve virn, annavad talle kindlustunde, et ta teab mida teeb.  „Kuid minu isikupära on muusika ja helide kaudu inimese tajumine ja nii saab muusika olla inimesele tervendav. Terapeut saab paremaks minna ehk parimaks ainult koos abivajajatega. Diplomeeritud terapeut, kes inimesi vastu ei võta, ei saa omada kogemust, mis on väga õpetuslik. Terapeudid, aidake inimestel aru saada, kuidas teie eristute, siis on neil lihtsam valida ja nad ei kaota ennast infotulva.“

… edasi loe ajakirjast!